Tarımsal sulama, çiftçimizin en masraflı alanlarından biri. Zira, sulama için kuyuların açılması, pompaların bağlanması ve en nihayetinde tüm sistemin çalışabilmesi için elektriğin elde edilmesi… Sürecin en sıkıntılı taraflarından biri elektrik. Zira şebeke elektriğine can dayanacak gibi değil. Şebeke elektriği yoksa jeneratörü, bakımı, mazotu, anlayacağınız bin tane dert, bir paraya.

Tarımsal sulamada sonsuz enerji kaynağı.

Güneş enerjisi ile tarımsal sulama, her geçen gün önemi artan bir yenilik. Güneş enerji paneller yardımı ile enerjinin doğru ve yerinde kullanılmasına olanak tanıyan muhteşem bir sistem. Enerji paneller ile kontrol altına alınır ve böylece güneşten gelen ışınlar, tarımda sulama sistemine kaynak olur. Öyle bir enerji düşünün ki, dünya var olduğu sürece var olsun ve size sınırsız bir enerji imkanı sağlasın. İşte güneş. Dünya var olduğu müddetçe var olacak ve tükenmeyecek sonsuz enerji kaynağı.

Güneş enerjisi ile tarımsal sulama 

Tarımsal sulama için ihtiyacınız olan enerjiyi size ek maliyetler bindirmeden ve masraf çıkarmadan sağlayan bu sistemle, hem kendi ekonominize katkı sağlayacak, hem de petrolde dışa bağımlı olan ülkemizin ekonomisine can vermiş olacaksınız. Şebeke elektriği var, yok. Fatura ödendi, ödenemedi derdi yok. Mazot bitti derdi yok. Kısacası, sulama ile ilgili dertleriniz, tasalarınız güneş enerji sistemiyle tamamen sona eriyor.

Kurulan paneller için başlangıçta yaptığınız yatırımı zaman içinde fazlasıyla geri alacak, üstüne kâra geçeceksiniz. Masrafsız, ömür boyu kullanabileceğiniz sistemle tarla sulamanın derdini keyfe dönüştürmek için siz de tarım arazilerinizin, bahçelerinizin sulamasında sınırsız kaynak olan güneş enerji sistemlerine geçiş yapın.

Doğaya saygılı, çevreci sistem, güneş enerjisi

Günümüzde doğayı kirleten yakıtların tercih edilmesi elbette üzücü. Oysa bu kaderimiz değildir. Bunu değiştirmek elimizdedir. Bunu yapmak için fazladan para harcamadan, üstelik tasarruf ederek bunu başarabiliriz. Bizden sonraki nesillere temiz bir dünya bırakmak için elimizden geleni yapabiliriz. Güneş enerji sistemleri cebinizi korurken doğayı da korumak için bir adım.

Daha fazla kâr elde edeceksiniz.

Belinizi büken maliyetlerden kurtulmak ürün satışında en fazla kârı elde etmenizi sağlar. Eğer, elektrik için harcadığınız maliyeti, masraf hanenizden çıkarırsanız, elde edeceğiniz kâr da artacaktır. 

Asbet Enerji, Güneş Enerji Sistemleri & Mühendislik, +90 541 679 40 35
35750 Ödemiş-İzmir